Uluslararası Perküsyon Festivali Ve Yarışması Sona Erdi!
Küçükçekmece Atakent’te gerçekleştirilen halka açık İstanbul’un ilk ve tek uluslararası perküsyon yarışması ve festivali olan 1. İstanbul Uluslararası Perküsyon Yarışması ve Festivali organizasyonu sona erdi.
İlki Atakent’te gerçekleştirilen 1. İstanbul Uluslararası Perküsyon Yarışması ve Festivali organizasyonuna Küçükçekmece Belediyesi, Senkop Müzik, Gürkey Perküsyon, Müzik Akademisi gibi kuruluşların yanı sıra AtakentHaber’in de imtiyaz sahibi grubun iştiraki olan internette alışverişin gözde mekanı `SiparisYolda.com` da sponsor olmuştu.
Tüm müzikseverlere açık olan organizasyon Cuma ve Cumartesi günü gün boyu devam etti ve renkli performanslara sahne oldu.
Cuma günü yurtiçi ve yurtdışından gelen birbirinden değerli yarışmacılar Vibrafon, Marimba, Trampet, Bateri, Perküsyon gibi solo kategorilerde performanslarını sergilerken, 16 kategoride ödüllerin sahibi oldular.
Türk ve Latin solo performansıyla seyirci ve juriyi büyüleyen Mert Demirci çok güçlü rakiplerini geride bırakarak her iki kategoride de Türkiye birinciliğini elde etti.
Cumartesi günü sabah bölümünde gerçekleştirilen Yetişkin Perküsyon kategorisinde Latin Perküsyon Topluluğu, Türk Perküsyon Topluluğu ve yarışmaya büyük sürpriz yaparak aile grubu olarak katılan Göçen Ailesi Triosu, öğleden sonraki bölümde ise genç kategorileri yarıştı.
AtakentHaber’in haberine göre Yetişkin Perküsyon Kategorisinde ödül bu sene Atakent Latin Perküsyon Topluluğunun oldu!
İkinciliği ise Atakent Türk Perküsyon Topluluğu elde etti.
Üçüncülük ödülü ise tüm seyircinin sempatisini kazanan Göçen Triosu ve onlara sahnede enstrümansız eşlik eden minik yavruları elde etti.
Yarışmanın sürprizi ise sponsoru olan Sony’den geldi. Sony Müzik yetişkin kategorisi topluluk birincilerine Sony Müzik sanatçıları ile klip çekileceği ve yayınlanacağı müjdesini verdi.
1. Uluslararası İstanbul Perküsyon Yarışması 2-3 Kasım 2018 tarihlerinde; 18 kategoride 110 yarışmacının katılımıyla Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sanat yönetmenliğini perküsyon sanatçısı, besteci ve eğitmen Engin GÜRKEY’in yaptığı yarışmada birbirinden değerli jüri üyeleri yer aldı.
✓ Jüri Başkanı: Christos RAFALIDES (ABD/Yunanistan)
✓ Jüri: Can KIYICI - Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestreası (C.S.O.)
✓ Oğuzhan OĞUZ -Trak Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ( T.Ü.D.K.)
✓ Müşfik UZUN - İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Borusan Istanbul Filarmoni Orkestrası, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı (İ.D.S.O. – BİFO & İ.Ü.D.K)
✓ Doğaç TİTİZ - Bateristİ.Ü.D.K
-Utku Ünal-Baterist UUMA
Çok değerli Jüri üyeleri ile birbirinden yetenekli genç ve yetişkin perküsyon ve bateristlerin aynı sahneyi paylaştıkları etkinliğin önümüzdeki yıl daha kapsamı bir şekilde yapıkacağı öğrenildi.
Çocuk perküsyon ve yetişkin perküsyon ödülleri ile ilgili tüm detaylar ve kazananların listesi daha sonra bu habemizde yer alacak.
İşte o liste;
ÖDÜL TABLOSU:
1-SOLO PERFORMANS:
Klasik Perküsyon Solo Performans: 10-12 Yaş Kategorisi:
a. VİBRAFON
Birincilik: Elif Güngörür
İkincilik: Umut Kaan Koldaş
Üçüncülük: Berkay Kahramanlargil
b. MARİMBA
Birincilik: Can Bakır
İkincilik: Zeynep Dikeçligil
Klasik Perküsyon Solo Performans: 13-15 Yaş Kategorisi:
a. VİBRAFON
Birincilik: Beste Gürkey
İkincilik: Teoman Şentürk
b. MARİMBA
Birincilik: Beste Gürkey
İkincilik: Arda Akıncı
Üçüncülük: İpek Özdemir
Mansiyon: Defne Kaya
c. TRAMPET
Birincilik: Beste Gürkey
İkincilik: Teoman Şentürk
Üçüncülük: Erkin Can
Klasik Perküsyon Solo Performans: 16-19 Yaş Kategorisi:
a. VİBRAFON
Birincilik: İlke Demli
İkincilik: H. Doğukan Aker
Üçüncülük: T. Berkay Aksu
Mansiyon: İ. Yağız Gökdağ
b. MARİMBA
Birincilik: Bestem Menokan
İkincilik: Selim Dağlı
Üçüncülük: İ. Yağız Gökdağ
c. TRAMPET
Birincilik: T. Berkay Aksu
İkincilik: H. Doğukan Aker
Klasik Perküsyon Solo Performans: 20-24 YaşKategorisi:
a. VİBRAFON
Birincilik: Akın Duman
İkincilik: Can Demir
b. MARİMBA
Birincilik: Giz Öztaş
İkincilik: O. Burak Bilgin
c. TRAMPET
Birincilik: Akın Duman
2- SOLO PERFORMANS: Genç Türk Perküsyon Kategorisi:
Birincilik: Abdül Metin Nazlıtaş
3- SOLO PERFORMANS: Yetişkin Türk Perküsyon Kategorisi:
Birincilik: Mert Demirci
İkincilik: Atilla İyigün
4- SOLO PERFORMANS: Yetişkin Latin Perküsyon Kategorisi:
Birincilik: Egemen Savaş
İkincilik: Mert Demirci
5- SOLO PERFORMANS: Genç Bateri Kategorisi:
Birincilik: Yoel Adato
İkincilik: Irmak Kaşıkçı ve E. Nihat Kutman
Üçüncülük: Emre Oktay ve Emir Tataroğlu
Mansiyon: G. Cemre Ünal
6- SOLO PERFORMANS: Yetişkin Bateri Kategorisi:
Birincilik: O. Ege Yıldırım
İkincilik: Derun Tekelioğlu
Üçüncülük: Mert Düzgün
Mansiyon: İlker Tağı
7-TOPLULUK KATEGORİSİ:Yetişkin Perküsyon Topluluğu
Birincilik: Latin Perküsyon Topluluğu
İkincilik: Türk Perküsyon Topluluğu
Üçüncülük: Latin Perküsyon Trio
8- TOPLULUK KATEGORİSİ: Genç Perküsyon Topluluğu
Birincilik: A. Latin Perküsyon Topluluğu
İkincilik: B. Klasik Perküsyon Topluluğu
Üçüncülük: C. Latin Perküsyon Topluluğu ve D. Latin Perküsyon Topluluğu
NOT: Ödül ve katılım sertifikasını alamayanlar yarışma asistanından bilgi alabilirler: 0533 7649560
‘SiparisYolda.com Atakent’te Yapılacak Dev Organizasyona Sponsor Oldu!’ haberimiz için burayı tıklayın...
Kaynak: AtakentHaber
Etiketler: #Atakent #SiparisYolda #SiparişYolda #İstanbulUluslararasıPerküsyonYarışmasıveFestivali #EnginGürkey #Sponsor #Festival #Yarışma #InternationalIstanbulPercussionCompetitionandFestival