:: HABER DETAY

İnternet Üzerinden Gezebileceğiniz Dünyaca Ünlü Müzeler
Şahin Tercüme Reklam

İnternet Üzerinden Gezebileceğiniz Dünyaca Ünlü Müzeler


Dünya üzerindeki bir birinden ünlü müzeleri bulunduğunuz yerden gezmenizi mümkün kılan sanal tutları sizin için derledik. İşte internet üzerinden gezebileceğiniz müzeler…1. The Louvre / Fransa The LouvreLouvre Müzesi dünyanın en büyük müzelerinden biri olmasının yanı sıra Fransa’nın en ikonik ögelerinden biridir. Antik Mısırı görmek isteyenler ve 360 Derece deneyim için Louvre Müzesinin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak gezebilirsiniz.

2. Solomon R. Guggenheim Müzesi / Amerika SOLOMON R. GUGGENHEIM MUSEUMFrank Lloyd Wright’ın tasarladığı mimari sanatın bulunduğu bu müzede aynı zamanda Franz Marc, Piet Mondrian, Pablo Picasso ve Jeff Koons gibi isimlerinde eserlerini görebilirsiniz.

Buraya tıklayarak gezebilirsiniz.

3. National Gallery of Art / Amerika1937’de açılan müzeyi -eğer Amerikadaysanız- gezmek ücretsiz. İçinde Van Gogh’un eserleri de bulunan müzede Kamboçyadaki antik şehir de sergilenmekte.

Buraya tıklayarak gezebilirsiniz.4. British Museum / İngiltereLondra’da bulunan bu müzede eski Roma şehirlerine gezinti yapabilirsiniz. Ayrıca Afrika’da dokunan artık sanat eseri sayılan bazı tekstil ürünlerini de görmeniz mümkün.

Buraya tıklayarak veya alternatif olarak burayı tıklayarak gezebilirsiniz.

5. Smithsonian National Museum of Natural History / AmerikaDünyanın en çok ziyaret edilen müzesi olan Smithsonian Müzesinde Paleontoloji üzerine sergilenen Mamutları, Dinazorları ve yine çok eskiden yaşamış hayvanları inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz,bilgisayar ekranından.

Buraya tıklayarak gezebilirsiniz.6. The Metropolitan Museum of Art / AmerikaNew York’da bulununan Metropolitan Müzesinde daha popüler sanat eserlerini görmek mümkün. Vincent van Gogh, Jackson Pollock, Giotto di Bondone gibi isimlerin de içinde bulunduğu müzenin Google tabanlı online sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak gezebilirsiniz.

7. Dali Müzesi / İspanya DALİ THEATRE-MUSEUMÜnlü ressam Salvador Dali ve sürrealist eserlerini İspanyada görmek çok ayrı bir deneyim olsa gerek. Ne yazık ki gidemeyenler sadece ekran başında bu tecrübeyi edinebiliyorlar. Hayatı kariyeri ve yakıldığı yeri bu müzede görebilirsiniz.

Buraya tıklayarak gezebilirsiniz.

9. Vatikan Müzesi / İtalyaYıllar yılı görev yapan Papa’ların kuratörlüğünü yaptığı sergilere ait eserlerin sergilendiği müzede Michaelengelo’nun Sistine Tapınağı için tavan resmi de bulunmakta.

Buraya tıklayarak gezebilirsiniz.10. Amerikan Hava Kuvvetleri Müzesi / Amerika USA Air Force MuseumBolca uçak olan bu müzede ayrıca Amerikanın Franklin D. Roosevelt, Harry Truman, Dwight D. Eisenhower, John F. Kennedy, Richard Nixon başkalarının kişisel uçakları da sergilenmekte.

Buraya tıklayarak gezebilirsiniz.

11. Ayasofya Müzesi / Türkiye İstanbul Ayasofya MüzesiEğer online bir şekilde müze ziyaret etmek istiyorsanız en etkileyici seçeneklerden biri Ayasofya olacaktır. İstanbul’daysanız Ayasofya Müzesi’ni ziyaret etmek zor olmamsa gerek. Ama yurt dışında ya da İstanbul dışındaysanız, bilgisayar başında ziyaret etmemenizi öneririz.

Buraya tıklayarak gezebilirsiniz.12. Yapı Kredi Sanal MüzeYapı Kredi 3 çeyrek asırlık varlığı boyunca biriktirdiği tarihi eserleri sanal tur ile kullanıcılara sunuyor. Sanal tur esnasında Atatürk’ün eşyalarından Yapı Kredi tarihine ve reklamlarına pek çok şey görmem mümkün.

Buraya tıklayarak sanal müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

12. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzeleri

Bakanlık sitesinden Türkiye’nin birçok yerindeki müze, saray, cami, kilise, manastır ve bazı iller sanal olarak gezilebiliyor.

Bakanlığın sitesinden sanal tur yapılabilen müzeler: Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Ayasofya Müzesi, Antalya Müzesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Burdur Arkeoloji Müzesi, Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi, Efes Müzesi, Isparta Müzesi, Kapadokya Açık Hava Müzesi, Kars Müzesi, Konya Mevlana Müzesi, Mardin Müzesi, Uşak Arkeoloji Müzesi ve Zeugma Mozaik Müzesi

Dolmabahçe Sarayı ve Topkapı Sarayı da sanal olarak ziyaret edilebilen yerler arasında.

Buraya tıklayarak bu sanal müzeleri de ziyaret edebilirsiniz.

14-Google Art & CultureGoogle birçok müzenin içindeki eserleri yüksek çözünürlükle görme imkanı sunmakta.

Google Art & Culture’de Pera Müzesi gibi Türkiye’deki önemli müzelerin eserlerini görmek mümkün.

Buraya tıklayarak sanal müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

:: Etkinlik

Hayal Kahvesi Atakent’te Bu Hafta

Usta sanatçı Ümit Besen, Pamela ile birlikte Hayal Kahvesi Atakent sahnesin...

Kaynak: AtakentHaber

’’Rock Müzikaller’’ yeniden Harbiye Açıkhava’da

’’Rock Müzikaller’’ 24 Eylül Pazartesi günü saat 21:00’ de bol starlı ve gü...

Kaynak: AtakentHaber

Çocukların Yaz Tatilinde Okuyabileceği Kitap Önerileri

Okullar bitince upuzun bir yaz başlar ve çocukların kendilerine ayıracak bu...

Kaynak: AtakentHaber

İstanbul Modern Geçici Mekanına Taşınıyor

Yaklaşık 14 yıldır Karaköy’deki 4 numaralı Antrepo’da faaliyetlerini sürdür...

Kaynak: AtakentHaber

SiparisYolda.com Reklam